X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Google’a Site Nasıl Eklenir?

Google’a Site Nasıl Eklenir?

Google’a Site Nasıl Eklenir?

Web sitenin Google’a erişilebilir olmasınasıl olur? Google’a site ekleme nasıl yapılır?

Yapılacak olan kolay işlemler ile web site kurulması, Google sitesi alınması gibi pek çok avantajınız olacak. Dakikalar içinde siz de web sitenizi kurabilirsiniz. Google sitesi nasıl eklenir ve diğer soruların yanıtı ile siz de bu alanda en iyi şekilde yer alacaksınız. Web alanının en iyi şekilde değerlendirilmesi, en iyi şekilde kullanılması bu sayede mümkündür.

Web Sitenizi Google’da Alma

Yapmak istediğiniz ilk işlemler arasında web sitenin Google dan alınması olacak. Google’ın arama sonuçlarına dahil olmak ücretsiz olduğundan, sorunsuz bir şekilde web sitenizin Google arama motoru içinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Sorun yaşamadan yapılacak olan her işlem web sitenizin başarılı olmasını sağlayacak. Google dizinine eklenecek olan sitelerin bulunması, web düzeninin buna göre gerçekleşmesi için web tarayıcıları kullanılır. Yazılımı kullanan tam otomatik bir arama motoru olduğundan, sizin herhangi uzun bir işlem yapmanız da gerek olmaz. Aslına bakılırsa arama sonuçlarından listelenen sitelerin büyük bir çoğunluğu, eklenmek üzere manuel olarak gönderilen siteler değil, botların web’i tararken bulup otomatik olarak eklendiği siteler olarak gösterilir.

Sitem Google’da mı?

Sık sorulan sorular arasında sitem Google’da mı sorusu yer alıyor. Google dizinine dahil edilip edilmediği konusunda bilgi almak isteyebilirsiniz. Bunun için direkt olarak URL üzerinden site arama yapmanız yeterlidir. Bunu bilerek, direkt olarak Google da olup olmadığını öğrenmek adına aramanın yapılmasını sağlayarak, sorun yaşamadan işlemin gerçekleşmesini sağlamanız yeterlidir. Sitenin Google da olup olmadığı konusunda direkt olarak bu şekilde haberdar olacaksınız. Değerlendirmenizi yaparak, sorunu çözebilirsiniz.

Yapılan arama sonucunda sitenizin Google da olmadığını gördünüz. Peki, şimdi ne olacak? Milyarlarca sayfayı tarasa da bazı sitelerin gözden kaçması da söz konusu olabilir. Bunun önüne geçmek ve direkt olarak yaşanan bu sorunun önüne geçilmesi için yapılması gerekenler nedir?

  • Google sitenizi taramaya çalışırken bir hata ile karşılaşmış olabilir.
  • İlgili site, web üzerinde ki diğer sitelerle iyi bir şekilde bağlı değildir.
  • Yeni bir siteyi kullanıma sundunuz ve Google henüz bu siteyi tarama konusunda zaman alarak işlemi yapamadı.
  • Sitenin tasarımı, içerik gibi pek çok etken taramayı zorlaştırıyor.

Yukarıda verilen nedenler yaşanan sorunun nedeni olabilir. Bu durumda alınması gereken önlem ise en başta yapılacak olan işlemlerde; gerek Google Search işlemleri ya da gerekse siteye eklenen içerikler konusunda titiz davranmak olmak. Sorun yaşamayacağınız şekilde hareket etmeniz durumunda, sorun yaşamadan işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Sitem Google da mı sorusunun yanıtı verilmiştir. Eğer sizin de sitenin Google da olmadığı gibi bir sonuç almanız durumunda, en baştan işlemleri kontrol ederek gitmeniz en doğrusu olacaktır.

0850 302 625 1
- - Whatsapp
Top